Vyléčení 4124228
Nakažení 4168015
Úmrtí 41759

21.11.2022 05:30

Naše klíčové projekty

COVID19CZ je společná aktivita českých technologických firem a IT nadšenců zaměřená na pomoc v boji s nákazou COVID-19. Ukazujeme české státní správě, že chytré využití moderních technologií přináší rychlejší a levnější řešení mnoha tradičně obtížných nebo neřešitelných úkolů.

Toto jsou naše klíčové projekty:

Infolinka 1212

Během 3 dnů jsme rozjeli a naškálovali informační linku a navazující informační zdroje, které zabránily kolapsu linek 112 a 155 a v průběhu celé krize pomáhají navigovat občany při řešení všemožných životních situací. Jen v prvních dvou dnech po spuštění navštívilo informační webové stránky přes 2 miliony návštěvníků a linka obsloužila desetitisíce hovorů.
Po rozjezdu je projekt postupně předáván státní správě.
 

Vzpomínkové callcentrum a Active Response Center (ARC)

V průběhu jednoho týdne jsme zprovoznili technické řešení pro Chytrou karanténu. Tým vyškolených mediků byl k dispozici pracovníkům hygieny a pomáhal jim trasovat pohyb infikovaných lidí, určovat a identifikovat další rizikové osoby. Do projektu se postupně na dobrovolné bázi (vyhovující GDPR) zapojovaly další zdroje dat, jako jsou údaje operátorů, data o transakcích platební kartou, data z vybraných mobilních aplikací a další. 
Náš cíl: Po zprovoznění projektu a zapojení hygienických stanic do jeho provozu je projekt předáván státní správě. 
 

eRouška

Vyvinuli jsme aplikaci eRouska, která monitoruje prostřednictvím bluetooth technologie setkávání uživatelů a v případě, že je jeden uživatel aplikace pozitivní dokáže se zapojit do vzpomínkového procesu a pomoci rychle zkontaktovat další rizikové osoby.

Cíl: Aplikace se začne distribuovat, za COVID19CZ uděláme marketingový push (PR, Seznam), budeme se státem řešit provozní aktualizace a postupně předáme jako MIT kód do vlastnictví státu.
 

GPS tracking v aplikaci Mapy.cz

Seznam.cz zprovoznil dobrovolný tracking uživatelů v mobilní aplikaci Mapy.cz. Aplikaci začalo velmi rychle používat přes 800.000 uživatelů. Desítky z nich dobrovolně poskytli data o pozitivní identifikaci COVID-19 a umožnili poslání notifikací těm, co s nimi přišli do epidemilogiky významného kontaktu s varováním a doporučením dalšího postupu.

Kromě těchto klíčových projektů vzniklo v rámci COVID19CZ mnoho dalších projektů - více informací najdete na stránce s projekty.